AGİTO VE İTÜ TEKNOKENT’TEN BİG BANG 2017’DE INSURTECH GİRİŞİMİ Bİ’SİGORTACI’YA 250 BİN TL YATIRIM

AGİTO VE İTÜ TEKNOKENT’TEN BİG BANG 2017’DE INSURTECH GİRİŞİMİ Bİ’SİGORTACI’YA 250 BİN TL YATIRIM

Agito, İTÜ Çekirdek tarafından düzenlenen Big Bang 2017 Start-Up Challenge etkinliğinde, bir Insurtech girişimi olan Bi’Sigortacı’ya yatırım kararı açıkladı.

İTÜ Çekirdek tarafından bu yıl 6. kez düzenlenen etkinliğin ödül töreninde konuşan Agito CEO’su Emre Omacan, İTÜ Çekirdek bünyesindeki ilk Insurtech girişimi olan Bi’Sigortacı’ya yatırım kararlarını; “Agito olarak ilk günden itibaren Agito Özel Ödülü ile destekçi paydaşları arasında yer aldığımız bu etkinlikte, bu yıl ilk kez yatırımcı kimliğimiz ile bulunmaktan çok mutlu ve heyecanlıyız. Agito, sigorta sektörüne kurumsal yazılım çözümleri üreten bir İTÜ Teknokent şirketi. Yatırım perspektifimizin odağında da doğal olarak sigorta sektörüne değer katacak girişimler yer alıyor. Bu açıdan, günümüzün yükselen dalgası olarak Insurtech, birincil ilgi alanımız. Bu yıl İTÜ Çekirdek bünyesinde bir Insurtech girişimi görmek ise bizim için gerçek bir şans. Bi’Sigortacı’ya 200 bin TL yatırım yapıyoruz.” sözleri ile açıkladı.

Etkinlik kapsamında konuşma yapan İTÜ Teknokent Genel Müdürü Kenan Çolpan, İTÜ Teknokent olarak İTÜ Çekirdek girişimlerine sağladıkları desteklere bu yıl mali desteği de dahil ettiklerini ve bir yatırım şirketi kurma kararlarını açıklarken, 2017 yatırımları arasında Bi’sigortacı’ya da 50 bin TL yatırım yaptıklarını dile getirdi.

Leave a Reply